Akademia nerdów

Jak Dorwać Nerda - szkolenie

Najważniejsze informacje

2020-07-09

Online

czas trwania: 8h

średnio zaawansowany

wolne miejsca: 0/30

699.00zł + 23% VAT

Dla kogo jest to szkolenie?

In-house rekruterów

Rekruterów agencyjnych

Freelancerów

Agenda

 • 09:00

  Kim jesteśmy i o czym będziemy mówić

  Zapoznanie się z trenerami i szkolącymi, przedstawienie szczegółowej agendy szkolenia.

 • 09:10

  Na czym polega praca programistów?

  Co programiści właściwie robią przez cały dzień?

 • 09:20

  W jakich obszarach może pracować programista?

  Gdzie może działać kod programisty? Wszędzie. Najdalszy kod znajduje się już 145 jednostek astronomicznych od Ziemi. Inny ratuje nam życie podczas zderzenia. Niektóre kody zabawiają nas podczas jazdy autobusem, a inne planują trasę przejazdu tego autobusu. W tej części pokażemy jaka jest specyfika pracy w różnych domenach.

 • 09:50

  Przerwa na kawę

  Krótka przerwa, na małą kawę.

 • 10:00

  Języki programowania

  Omówienie tego co wyróżnia poszczególne języki programowania. W tej części dowiesz się do czego najlepiej nadają się poszczególne języki. Jakie są najpopularniejsze związane z nimi frameworki. Postaramy się też je pogrupować w zrozumiały sposób i wyjaśnić dlaczego jest ich aż tyle. Poza popularnymi językami takimi jak JavaScript, Java, Python, C, C++, omówimy również te bardziej niszowe, ale zyskujące na popularności. Dowiesz się jakie role będą poszukiwane w przyszłości.

 • 11:00

  Role programistyczne

  Odczarowujemy role programistyczne jak Frontend developer, Backend developer, Embedded Software Developer, Software Engineer, Mobile Developer, Graphics Developer, Game Developer, Data Scientist, Big Data Developer, CRM Developer, WordPress Developer, Security Developer.

 • 12:00

  Przerwa

  Przerwa obiadowa

 • 13:00

  Czas życia aplikacji

  W tej części będziemy mówić o tym co w projekcie robią analitycy biznesowi, architekci, programiści, czy testerzy. Omówimy też kolejne etapy życia aplikacji takie jak definiowanie wymagań, projektowanie systemu, implementacja, weryfikacja czy w końcu utrzymanie.

 • 14:00

  Role wspierające wytwarzanie oprogramowania

  Programiści to tylko część zespołów wytwarzającego oprogramowanie. W tej części poznasz pozostałe role takie jak Project Manager, Team Leader, Tech Leader, Product Owner, DevOps, Support, SysOps, BI Developer, QA Engineer, UI/UX Designer czy Scrum Master.

 • 15:00

  Przerwa na kawę

  Krótka przerwa, na małą kawę.

 • 15:10

  Programowanie

  Każdy z uczestników będzie miał okazję napisać prostą aplikację w języku python. Zupełnie od podstaw.

 • 16:00

  Panel dyskusyjny

  Czas zarezerwowany na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości

Intruktorzy
Wojciech Stróżyński

Embedded Software Engineer i C++ Developer z kilkuletnim doświadczeniem. W swojej karierze odpowiedzialny za rozwój oprogramowania na bardzo wielu poziomach abstrakcji – od sterowników do mikrokontrolerów poprzez biblioteki graficzne kończąc na rozwoju interfejsach graficznych i aplikacji do edycji scen 3D. W wolnych chwilach programuje, podróżuje i gra w grę.

Stanisław Kubiak

Software Engineer, który zdążył już złapać kilka siwych włosów od debugowania. Psuje kod zawodowo, potem zawodowo musi go naprawiać – najczęściej pracuje z C++. Zajmował się projektami z głębokiego backendu, jak i tymi tkwiącymi stricte we frontendzie. Rekrutacją zajmuje się od kilku lat.

Zapisuję się!
Dane do płatności